Matematik Soru Çözümü

matematik-odev-cozumu

Matematik Soru Çözümü

Matematik Soru Çözümü Yapanlar

Matematik Soru Çözümü yapan öğretmenlerimiz ile oluşturduğumuz ödev çözüm grubu öğrencilerimizin hayatında olmazsa olmaz parçalarından biri olan ödevlerini açıklayıcı olarak çözmek amaçlı kurulmuştur.

matematik odev cozumu 1 | Matematik Soru Çözümü

Akademisyen Öğretmenlerden Matematik Soru Çözümü

İlkokul hayatından başlayıp, öğrenim hayatının sonuna kadar ödev hazırlama işleri ile uğraşılır. İlk, orta ve lise öğreniminde ödevler bir nebzede olsa daha kısa sürelerde tamamlanabilirken, akademik düzeyde olan ödevler oldukça vakit alan çalışmalardır. Ödev için hazırlık yapmak, nerden başlanacağı konusunda kararsız kalmak ve ödev metodolojisinin nasıl olacağı konusunda karar vermek derken, uzun vakitler alan bir çalışma ile karşı karşıya kalınır.

Soru Çözüm Süreci Oldukça Zaman Alan Bir Faaliyettir

Zaman darlığından ise çoğu zaman kaliteli ödevler yapamamak, düşük puanlar alınmasına veya ödev konusunda kalınmasına neden olur. Bu yüzden oldukça kısa sürelerde hazırlanması ve kaliteli olması gereken ödevler için profesyonel destek alıp, ödev çözümü konusunda yardım almak, başarı garantili bir çözüm olacaktır.

Matematik Soru Çözümü Nasıl Yapılır

Aynı zamanda oldukça düzenli ve dil bilgisi kurallarına da uyumu olmalıdır. Bunun yanında özellikle sayısal konularda yapılan ödevlerin formüller içermesi durumunda Word gibi programlarda yazılması biraz daha zordur. Bunun için düzenli formül formatına sahip özel programlar kullanılması gerekir. Kısacası bilgisayarda yazılan ödevlerin, bu işi meslek edinmiş profesyoneller tarafından yazılması, benzersiz ödevlerin yapılmasına olanak sağlar. Aynı zamanda ödev yazımı süreci öğrenci ile birlikte geçirilen bir süreçtir. Ödev konusunda yazım yapılırken, her adımda öğrenciye bilgi verilerek, ödev işleyişi hakkında detaylı bilgisi olması sağlanır.

matematik-odev-cozumu

Profesyonel Öğretmenler Tarafından Geçme Garantili Matematik Soru Çözümü

Bu tarz profesyonel bir şekilde yapılan ödev çözümü konusunda oldukça hızlı olan, çalışmanın her aşamasında sizi bilgilendiren uzman kişilerden destek almak oldukça faydasını göreceğiniz bir hizmet olacaktır. Ödev çözümü konusunda oldukça bilgili ve tecrübeli bir ekibe sahip olan Yalçın Algan, ödevlerinizin düzenli, disiplinli ve zamanında teslim edilmesini sağlar. Böylece hem zamandan kazanıp hem de geçme garantili ödevlere sahip olursunuz. Ödev konusunda detaylı bilgi almak ve ödev yazım ücretlerini öğrenmek için iletişim bölümümüzden detaylı bilgi alabilir, aklınıza takılan her türlü soruda danışabilirsiniz.

https://matematiksorucozum.com/matematik-soru-cozum-grubu/

yeni-nesil-matematik-soru-cozumu (2)

Yeni Nesil Matematik Soru Çözümü

YENİ NESİL MATEMATİK SORU ÇÖZÜMÜ NASIL YAPILIR

Yeni Nesil Matematik Soru Çözümü ile Ösym ve Meb in sınavlarda sorduğu yeni tarz soruların benzerlerini çözmek için bir grup oluşturduk. Artık Ösym’nin yaptığı tüm sınavlarda Yeni nesil sayısal mantık soruları yer almaktadır.

yeni nesil matematik soru cozumu 2 | Yeni Nesil Matematik Soru Çözümü

Yeni Nesil Matematik Soru Çözüm Grubu

Son yıllarda Tyt sınavında da sorulmakta olan daha çok Ales, Dgs ve Kpss sınavlarında sorulan sayısal mantık soruları günlük hayat problemleri ile birleştirilerek kurgulayıcı bir eğitim sistemine zemin hazırlamaktadır.

Piyasadaki tüm sayısal mantık kitapları incelenerek hazırlanmış özel konu anlatım notları, tüm Ösym soruları incelenerek konularına göre düzenlenerek sayısal mantık özel ders notlarımıza eklenmiştir. Ayrıca sayısal mantık özel ders notlarımızda kurgulayıcı sorular, düşündüren sorular, akıl yürütmeye dayalı sorular, mantıksal akıl yürütme soruları, muhakeme gücünü ölçme soruları, analitik düşünceye dayalı sorular, sorgulamaya dayalı sorulara da yer vermekteyiz.

Ösym’nin diğer sınavlarda sorduğu sayısal mantık soruları ve özel kitaplar yardımıyla sorulara yaklaşma metodları, ales sayısal yetenek soruları, dgs sayısal yetenek soruları, Takip ettiğimiz sayısal yetenek soru bankaları, Sayısal yetenek kitapları incelenerek düzenli konu anlatım föylerimiz vardır.

Sayısal Mantık Soruları Nasıl Çözülür?

Yeni Nesil Sayısal Mantık Matematik Sorularını Çözümü Nasıl Yapılır?  Kurgu yapıp çözüme başlamalıyız. Basit örnek kurarak bir mantık elde edip bu mantığı soruya uyarlamamız gerekmektedir. Döndürme sorularında kağıdı döndür.  450 derece = 360+90. Geometri bilmek gerekir. 3 şıkı soruların ilk 2 si kolay 3.sü zor olabilir.

Sayısal Mantık Özel Ders Notlarımızın konu başlıkları

 • ŞEKİL YETENEGİ
 • ZAR
 • ŞEKİL DÖNDÜRME
 • KATLAMA
 • PERSPEKTİF GÖRÜNÜM
 • SAYISAL AKIL YÜRÜTME
 • SUDOKU
 • SAYI DİZİLERİ
 • SEMBOLLEME
 • FRAKTAL
 • HARFLER SAYILAR ŞİFRELEME
 • ÖRÜNTÜ
 • AKIŞ DİYAGRAMI
 • BAĞINTILAMA
 • ÖTELEME MANTIĞI
 • SİMETRİ VE YER DEĞİŞTİRME
 • ŞEKİL AÇILIMI
 • MOTİF VE SÜSLEMELER
 • DİZİLER SERİLER
 • ŞEKİL VE SAYI İLİŞKİSİ
 • ÖNERMELER
 • FARKLI ŞEKLİ BULMA
 • EŞLİK VE BENZERLİK
matematik-odev-cozumu
matematik-soru-cozum-grubu

Matematik Soru Çözüm Derece Grubu

Matematik Soru Çözüm Derece Grubumuz

Matematik Soru Çözüm Derece Grubu sınava iyi hazırlanmak sınavları kazanmak için yetmiyor. Başarıyı getiren unsurlardan biri de test tekniğini kavramaktır. Öğrenciler bir yandan bilgilerini birkaç saate sığdırmaya çalışırken diğer yandan da yüz binlerce rakibini elemeye çalışıyor.

matematik soru cozum grubu 2 | Matematik Soru Çözüm Derece Grubu
matematik-soru-cozucu

Matematik Soruları Nasıl Çözülür

Bilgiyi yorumlama ve hızı ölçen test tekniğini bilen ve mantığına uygun çalışan kazanıyor. Bilgi, test tekniğinin ham maddesini oluşturur. Tekniğe dönüştürülemeyen bilgiler ise işlevsizdir. Öğrenci tekniği kavrayıp bu mantığa uygun çalışmalar yaptıktan sonra test tekniği öğrenciye yardımcı olmaya başlar.

Matematik Soruların özellikleri ve test teknikleri

 • Kavramaya dayalı sorularda test tekniği çok etkilidir. Türkçedeki anlam soruları, paragraf soruları ve sosyal sorularında, bilgi sahibi olmaktan çok, soru metnini doğru anlamak ve soru metni ile doğru şık arasında bağlantıyı ‘görmek’ önemli. Bol bol kitap okuyarak; hızlı okuma ve anlama becerinizi geliştirmelisiniz.
 • Sorularla inatlaşmayın. Yapılamayan soruyu atlayın ve Turlama Tekniğini uygulayın. Çünkü zor soruyu yapan değil, çok soruyu yapan sınavı kazanır.
 • Zamanı iyi planlayın. Saatiniz sınav süresince önünüzde olsun.
 • Sınava iyi bildiğiniz konu ve sorulardan başlayın.
 • Belirli ders konularına karşı ön yargılı olmayın. Her soruyu mutlaka okuyun.  Çoğu zaman uzun sorular çok kolay olur.
 • Noktalama işaretlerine dikkat ederek; okuduğunuzu iyi anlamalısınız. Noktalama işaretlerinin anlamı çok değiştirdiğini unutmamalısınız.
 • Altı çizili ve kalın kelimelere çok dikkat ediniz. Örneğin “değildir”, “olamaz”, “yanlıştır” gibi ifadeleri gözden kaçırmayın.
 • Şekil ve geometri sorularında verilenleri şekil üzerinde işaretleyerek çözüme gidiniz.
 • Hiçbir bilginizin olmadığı soruları kesinlikle boş bırakın.
 • Alanınızla ilgili olan testlere daha fazla zaman ve dikkat harcayın. Asıl puanı bu bölümlerden alacağınızı unutmayın.
 • Paragraf sorularında ilk önce soru kökünü, daha sonra paragrafı okuyun. Bu size parçada ne arayacağınız konusunda avantaj sağlar.
 • Sınavı süre dolmadan terk etmeyin. Son dakikaya kadar süreyi kullanın.
 • Yanlış olduğunu düşündüğünüz şıkları kalemle çizerek eleyin.

Derece Matematik Soru Çözüm Grubu 2020

Bazen 4 yanlışı bulmak bir doğruyu bulmaktan daha kolaydır. Yanlış şıkları eleyerek doğru cevaba ulaşabilirsiniz. Bütün şıkları okumadan cevabı işaretlemeyin. Daha doğru bir cevap diğer şıklarda olabilir. Her denemenin sonunda doğru, yanlış ve boş sorularınızı kontrol edin. Aynı hata ve eksiklerle sınavlara girmeye devam ederseniz aynı sonuçları almaya devam edersiniz. Sınav sırasında ara sıra derin nefes alıp vermek ve bir kaç saniye gözlerinizi kapatıp dinlenmek çok yardımcı olur.

whatsapp-matematik-soru-cozumu
whatsapp-matematik-soru-cozumu

Whatsapp Matematik Soru Çözüm Grubu

WhatsApp Matematik Soru Çözüm Grubumuza Hoş Geldiniz

WhatsApp Matematik Soru Çözüm Grubu öğretmeni olarak öğrenciler istedikleri gibi soru sorabilme özgürlüğüne sahiptir. Örneğin çözülen bir denemede yapılamayan veya yanlış yapılan sorular bu grupta öğretmenlerle paylaşılabilir.

Öğretmenlerimiz doğru cevabı açıklayıcı bir dille öğrencilere aktarırlar. Böylece öğrencinin soruyu neden çözemediğiyle ilgili net bir fikri olacaktır.

whatsapp-matematik-soru-cozumu

Sorunun Resmini Çek WhatsApp Matematik Soru Çözüm Grubuna Gönder

Ülkemizde matematik dersine bakış açısının pek sağlıklı olduğu söylenemez. Okullarda verilen eğitim standardının yüksek olmaması nedeniyle öğrenciler matematiği adeta bir öcü olarak görürler.

Ünitelerin anlaşılması zor olduğu, sınav soruların çözülemediği ortak bir fikirdir. Aslına bakılırsa matematik bilimi birçok konuyu içine alan, yaşamın tüm alanlarında kullanabileceğimiz bir bilgi okyanusudur. Öğretici metotların düzgün kullanımı gerçekleşirse öğrenciler bu kadar zorlanmayacak, bu dersi daha iyi kavrayabilecektir.

Özel dersler bu noktada öğrencilerin yardımına koşmaktadır. Karşılıklı iletişime bağlı çalışmalarda alınan verim çok daha yüksektir. Özellikle Whatsapp Matematik Soru Çözümü gruplarının bu konuda etkisi bulunmaktadır. Günümüzde öğrencilerin Whatsapp uygulamasını kullandığı düşünülürse bu gruplardaki çalışmalar oldukça faydalı olacaktır. Bu çalışmayı kurduğumuz Whatsapp grubumuzla öğrencilerimize sunmaktayız.

Whatsapp Matematik Gruplarına Neden Katılmalısınız?

Grubumuza Eksik yanlarını görebilecek ve üzerine daha çok eğilecektir. Whatsapp Matematik soru çözüm grubu katılım sağlamak isteyen her öğrenciye açıktır.

Gruplarda sadece soru çözümü hizmeti sağlanmamaktadır. Ders çalışma programı isteyen öğrencilere öğretmenlerimiz tarafından özel çalışma planı hazırlanabilir. Bu çalışma planları öğrencilerin başarısına doğrudan etki etmektedir.

Konu anlatımlı pdf dosyalarının yanı sıra öğretmenlerimizden deneme ve test istenebilmektedir. Öğrencinin motivasyonunu yukarını çekmesini sağlayan öğrenci koçluğundan da faydalanabilirler.

Whatsapp Matematik Soru Çözüm Grubu Nasıl Çalışır?

Sistemin kullanımı oldukça kolaydır. Öğrenciler ilgili sorunun resmini çektikten sonra Whatsapp grubuna yollarlar. Alanında uzman öğretmenlerimiz soruyu çözdükten sonra grupta geri paylaşacaktır. Sorunun birden fazla çözüm yolu bulunuyorsa öğrenciye bu şekilde aktarılacaktır. Detaylı anlatımın yanı sıra soru çözüm tekniği de gösterilir. Öğrenciler sorunun doğru cevabını öğrenmek için bir ertesi günü beklemezler. Bu sayede zaman yönetimi sağlanmış olur. Whatsapp matematik soru çözüm grubu sayesinde cevaplanan sorular iyice kavranabilecektir.

Whatsapp uygulamasıyla ek ders almak ve başarıyı yakalamak işte bu kadar kolay. Konuyla ilgili sormak istenilenleri sitemiz üzerinde bulunan iletişim adreslerini kullanarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

matematik-soru-cozum-grubu

Telegram Matematik Soru Çözüm Grubu

Telegram Matematik Soru Çözüm Grubuma Davetlisiniz

Telegram Matematik Soru Çözüm Grubu ile analitik düşünme yeteneğinin geliştirilmesini sağlayan matematik bilimidir. Çocukların küçük yaşlardan itibaren matematik eğitimini almaları bu yüzden önemlidir. Erken dönemlerde ortaya çıkarılan analitik düşünme, ileride öğrencilerin kendi geleceklerini kurabilmesinde büyük rol oynayacaktır. Bu sebeplerle öğrencilerin matematiği severek öğrenmesi amaçlanmalıdır.

yeni-nesil-matematik-soru-cozumu

Sınavlara hazırlanan öğrenciler arasında zorlayıcı ve çok çeşitli soruları olan bir ders olarak görülmesinin sebebi gerekli eğitimin alınamamasından kaynaklanır. Oysa ki fen bilimleri dünyasına adım atan öğrenciler, bu alanın ne kadar zevkli olduğunun farkına varacaktır. Okullardaki eğitimin yetersizliği üzerine dert yanan aileler için Telegram Matematik Soru Çözüm Grubu devreye girmektedir. Gruplardaki karşılıklı iletişim öğrencilerin soru çözüm tekniklerini öğrenmesine yardımcı olacak, sınavlardaki başarı yüzdelerinin artmasını sağlayacaktır. Zaman kaybetmeden çözülemeyen soruların detaylı çözümlerine ulaşılabilir.

Telegram Matematik Soru Çözüm Grupları

Kullanım olarak Telegram uygulamasıyla benzer özellikler taşıyan telegram, sunduğu farklı özelliklerle öğrenciler için ideal bir soru cevap merkezi halini almıştır. Özel olarak kurulan gruplarımızda öğretmenlerimiz hazır beklemektedir. Öğrenciler çözümünde zorlandıkları soruların resmini çekerek grupta paylaşırlar. Soruyu çözen öğretmen de cevabı aynı yöntemle grupta geri paylaşacaktır. Sorunun farklı çözüm yolları, çözümü kolaylaştıracak ipuçları anlaşılır bir dille hazırlanarak öğrenciye sunulacaktır. Telegram Matematik Soru Çözüm Grupları sayesinde zaman kaybetmeden doğru öğrenmenin önü açılmış olacak.

Telegram Matematik Soru Çözüm Gruplarının Faydaları Nelerdir?

 • Teknolojiden faydalanarak kolay öğrenme metotlarının geliştirilmesi
 • Çözülemeyen veya yanlış çözülen sorunun anında cevaplanması
 • Sorunun çözümünde öğrencinin ilgisini çekebilecek, anlaşılması kolay tekniklerin gösterilmesi
 • Sorunun çözümü için bir sonraki günün beklenmemesi ve vakit kaybedilmemesi
 • Soru çözümlerinin yanı sıra konu anlatımlarının pdf olarak öğrenciye teslim edilmesi
 • Öğrencinin öğretmenden deneme ve test soruları isteyebilmesi
 • Soru çözümünü kolaylaştıracak pratik bilgilerin aktarılması
 • Talep edilirse öğrenciye özel bir ders çalışma programı hazırlanması
 • Öğrencinin gerekli motivasyonu sağlayabilmesi için öğrenci koçluğu hizmeti
 • İlköğretim ve lise öğrencileri için kesintisiz soru çözüm imkanının sunulması

Yukarıdaki faydalarının yanı sıra ebeveynlerin çocuğunun çalışma programını kontrol edebilmesi de listeye eklenebilir.

online-matematik-soru-cozumu

Online Matematik Soru Çözümü

2022 Online Matematik Yılı Olacak

Online Matematik Soru Çözümü ülkemizdeki öğrencilerin matematik başarı oranlarının diğer OECD ülkelerine göre daha düşük olduğu görülmektedir. PİSA testlerinde matematik ve fen derslerinde başarılı kabul edilen kesim artış göstermemekte, diğer ülkeler arasında alt sıralarda yer almaktadır. Bu sonucun çözümlemesinde Türkiye’deki eğitim sisteminin yetersizliği ön plana çıkmaktadır.

online-matematik-soru-cozumu

Online Matematik Soru Çözüm Platformu

Özellikle fen ve matematik gibi sayısal değerlemeye yönelik derslerde eğitim kalitesi istenen seviyeye bir türlü ulaşamamaktadır. Durum böyleyken aileler farklı çözümler üretmeye çalışırlar. Çocuklarının güzel bir geleceğe sahip olmasını isteyen veliler için online matematik soru çözümü gibi özel dersler önem kazanmaktadır. Özel derslerin öğrenciye olan katkısı oldukça fazladır. Bu sayede eğitimdeki yetersizlik giderilmekte, öğrenciler girdikleri sınavlarda yüksek netler çıkarabilmektedir.

Online Matematik Soru Çözümü Nasıl Yapılır?

Özel matematik Soru Çözümü kalemli tabletler üzerinden özenle çözüm yapılır. Ödevler verildiğinde öğrencilerin hem derste hem de sınavda başarılı olabildiği görülür. Çünkü birebir dersler öğrencilerin ilgili üniteyi daha net kavramasını sağlar. Birebir diyalog, toplu eğitime göre her zaman daha verimli bir metot olmuştur. Öğretmenin matematiği sevdirecek bir anlatım tarzına sahip olması sayesinde matematik bilimine olan ilgi çoğalacaktır.

Özel dersler genellikle öğretmenlerin öğrencinin evine gelmesiyle veya dershane gibi bir ortamda gerçekleşmekteydi. Ancak teknolojisinin gelişmesiyle internet üzerinden canlı yayınlarla online eğitim verilebilmekte. Birçok derste olduğu gibi online matematik özel ders almak mümkün hale gelmiştir. Matematik soru çözümünde etkili bir yöntem olduğu söylenebilir. Öğrencinin zorlandığı soru tiplerinin daha iyi anlaşılabilmesi amacıyla matematik temelleri daha sağlam hale getirilecektir. Bu da sınavlardaki iyi derecelerin önünü açacaktır. Uzman öğretmen kadromuzla her öğrencinin matematiği severek öğrenmesini hedeflemekteyiz.

Online Canlı Matematik Soru Çözümü

Yılların getirdiği deneyim ile öğrencilerimize online matematik dersi verirken, gösterdiğimiz ilgi ve alanın düzeyini en üst noktada tutmaya gayret etmekteyiz. Bu program ile derslerdeki not ortalaması yükselecek, girilen sınavlarda yüksek netler çıkarılabilecektir. Matematiğin doğası gereği hayatımızın her alanında var olduğunu düşünürsek, her öğrencinin matematik bilimini en iyi şekilde öğrenmesi gerektiği bir gerçektir. Çünkü bu bilim içine fen bilimlerini almaktadır. Yorumlama ve analiz yetenekleri zamanla istenilen düzeye gelecektir. Derslerimiz hakkında detaylı bilgi almak isterseniz web sitemizden veya iletişim adreslerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Instagram

Matematik Özel Ders

Youtube

Matematik Özel Ders

WhatsApp

Soru Çözüm grubu

Facebook

Soru Çözüm Grubu